Amikor az ember időkritikus (valósidejű) dolgokra használja a számítógépét, szeretne biztosra menni. Ennek elengedhetetlen kelléke egy külön telepített Windows 32 bit-es windows xp, és az előző cikkben említett Windows XP Focusrite optimalizációk. De mi a teendő akkor, ha ezek után is a félelmetes Audio Dropout jelenséggel szembesülünk (minden jól működik, csak néha van pár ms szünet amikor nem)?
A valósidejű alkalmazások rendszerint kernel driverek szintjén kommunikálnak. Ha egy valósidejű driver drop-out-ol annak legvalószínűbb oka, hogy egy másik kernel szintű driver belerondít a képbe. Ezt rendszerint Deferred Procedure Calls (DPCs) nevű csodás interfészeken keresztül teszik.
Amennyiben ez a probléma, ezt elég egyszerűen megállapíthatjuk, az alábbi alkalmazással:
DPC latency checker
Segítségével mérhetjük a macimális DPC latency-t. Ha dropout van, és ezt látjuk a DPC latency-k alakulásán is, nem kell mást tenni, mint a Device manageren sorra kikapcsolni a kernel szintű drivereket használó eszközöket. A legintenzivebb ilyen cuccok általában a WLan kártyák, modemek, usb eszközök és vezérlők, integrált hangkártyák, nem standard ide driverek… Ezekre soha sincs szükség, kapcsoljuk ki őket… (érdemes minden esetben, nem csak ha probléma van, nehogy véletlenül legyen).
És kezdőthet is a móka (valós időben!)